Mnoho z nás se musí holit pravidelně každý den a spoléhat se na vlastní prostředky. Většina z nás se holí ráno před odchodem z domu. A to je chyba. Pokožka je po ránu nejcitlivější a náchylnější k podráždění. Měli bychom se holit raději odpoledne nebo večer po koupeli nebo sprše.
Na holení bychom si měli udělat čas a ne se holit ve spěchu. Ráno k tomu není vhodné, protože většinou pospícháme do zaměstnání a může tak dojít k pořezání. Čerstvě oholená pokožka senestihne zregenerovat a její vystavení slunci může způsobit skvrny. Proto je lépe se holit až po práci.
Pokožku obličeje musíme k holení nejprve připravit a tou nejlepší přípravou je teplá koupel nebo sprcha. Odstraníme tak přebytečnou mastnotu a odumřelé kožní buňky, otevřou se póry, vousy změknou a holení bude snadnější a s lepším výsledkem. Zároveň snížíme množství bakterií na kůži a předejdeme tak nežádoucí infekci.
Většina mužů dnes používá k holení pěnu nebo gel na holení, ale najdou se i takoví, kteří se drží štětky a mýdla v kelímku. Naneseme potřebné množství na místa, kde se budeme holit. Holení bez pěny nebo gelu by mohlo podráždit pokožku. Při citlivější pokožce používáme gely nebo pěny s přívlastkem Senzitive.
Následuje samotné holení, ať už jej provedemevodotěsným elektrickým holicím strojkem, žiletkami nebo holítkem. Při holení oplachujeme holicí strojek studenou vodou, aby se ostří strojku neucpalo. Holení proti směru růstu vousů je hladší, ale dochází při něm k podráždění kůže. Vhodnější je holení po směru růstu. Pokožku během holení natahujeme druhou rukou.
Po holení opláchneme tvář studenou vodou, čímž se uzavřou póry. Nikdy se neotíráme oholená místa ručníkem, mohl by pokožku podráždit. Jen ji jemně osušíme přikládáním ručníku. Voda po holení pokožku zchladí, hydratační balzám po holení ji ošetří.
Po holení zbývá už jen očistit strojek od vousů a opláchnout vodou. V žádném případě nepokládáme strojek na umyvadlo. Ostří by se mohlo narušit a další holení by už nebylo tak kvalitní.