Chodíte k vodě rybařit, avšak ne s prutem a ne na ryby, ale na všechno, co jen silný magnet dokáže přitáhnout. Magnet fishing je čím dál tím víc populární. Jeden by se až nestačil divit, co všechno lidé zahodí do řek, rybníků a studen. Vylovit lze celou škálu věcí, některé mohou být opravdu cenné, některé dokonce i nebezpečné. Samotný princip výlovu může a také slouží nejen k prohledávání dna řeky nebo rybníku. Jeho schopnost přitahovat feromagnetické kovy z něj činí výborného pomocníka například i při čištění studen, stok, jímek, kanálů, šachet či kašen. Spolehlivě vytáhne třeba popadané nářadí, ale i mince a jiné úlovky.
Tihle pracanti mají sílu, na trhu lze získat takové, díky nimž můžete „chytit“ opravdu „velké ryby". Výjimkou tak nejsou případy, kdy byl vytažen celý motocykl nebo trezor. K takovémuto úlovku je samozřejmě zapotřebí pevné lano. Lovci, jak si někteří „rybáři“ sami říkají, mají většinou lano používané v jachtingu. Jde o speciální typ lana s opleteným jádrem z polyesteru. Pokud se v místě dopadu nachází nějaký železný či ocelový předmět, pak je kombinace supersilných neodymových magnetů a takovýchto provazů zárukou pro jeho vylovení. Zvýšené opatrnosti a dodržování určitých pravidel se však nevyhne ani tato činnost. Nezřídka jsou z vody vytaženy věci nebezpečné, jako třeba munice. Rovněž v případě „ulovení“ zbraně, by mělo být myšleno na to, že může jít o předmět pocházející z nelegální činnosti. V takovýchto situacích se nutně obraťte na Policii ČR.
Kromě toho, že se liší výkonem, jsou jejich rozdíly určeny také rozměry, hmotností a způsobem přichycení lana. V poměru síly a toho, co dokáží přitáhnout, nejde rozměrově ani váhově o žádné obry. Svou vahou se tyto pomocníci pohybují něco mezi necelým půl kilogramem až kilogramem. Mohou být i těžší, například dvou a půl kilové, ty už jsou pak schopné vytáhnout ven z vody i něco přes tunu váhy. Velikostně se průměrem pohybují cca kolem deseti centimetrů. Důležitým parametrem je způsob uchycení lana, jde totiž o to, jakým způsobem bude většinou plochý magnet po dně táhnut. Pokud jde o uchycení umístěné na hraně, při vytahování dojde k jeho pohybu po reliéfu dna naplocho, jeho působení je vyšší a šance na přichycení pokladů větší. I na to výrobci plnící tužby lovců pokladů myslí.
Nezbývá tedy nic jiného, než si vybrat správného „vytahovače“ pokladů a vyrazit k vodě. Mnoho štěstí a zábavy!